Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Matura w liceach i technikach prowadzonych przez powiat raciborski 2020-08-13, Czwartek

Jak wynika z ogólnej analizy, w powiecie raciborskim 75,9 % uczniów przystępujących do matury zdało egzamin w pierwszym terminie. Zdawalność w pierwszym terminie w 2019 r. wyniosła 78,66 % , a w 2018 r. 82,36 %. Należy jednak pamiętać, że matura tegoroczna odbywała się w szczególnych warunkach.

Ruszył nabór do ponadpodstawowych szkół powiatowych na rok szkolny 2020/2021 2020-08-10, Poniedziałek

Wzorem lat ubiegłych w dniu dzisiejszym w siedzibie tut. Starostwa odbyła się symulacja i przydział kandydatów do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat raciborski.

Pomoc w obsłudze Polskiego Bonu Turystycznego 2020-08-07, Piątek

soba zgłaszająca problem dotyczący uprawnień do Polskiego Bonu Turystycznego powinna skontaktować się z infolinią Polskiego Bonu Turystycznego pod nr 22 11 22 111, e-mail: bon@zus.pl

17 sierpnia Starostwo Powiatowe będzie nieczynne 2020-08-05, Środa

Informujemy, że w dniu 17 sierpnia Starostwo Powiatowe w Raciborzu będzie nieczynne.

Powiat pozyskał ponad 0,5 mln zł dla dzieci z pieczy rodzinnej i zastępczej 2020-08-05, Środa

Powiat Raciborski przystąpił do realizowanego przez Wojewodę Śląskiego projektu pt. :„Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”

Powiat aplikuje o kolejne zadania drogowe 2020-08-04, Wtorek

Powiat składa wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych na realizację kolejnych zadań drogowych:

Prawie 5 mln zł ze środków unijnych dla szkół podległych powiatowi 2020-08-03, Poniedziałek

Rozstrzygnięto konkurs na dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy – kształcenie zawodowe uczniów. Finansowanie odbywa się z środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Test syren alarmowych

W sobotę 1 sierpnia br. o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Bezpłatna komunikacja powiatowo-gminna dla seniora 2020-07-31, Piątek

Powiat Raciborski jako organizator powiatowo-gminnego publicznego transportu zbiorowego nieustannie dokłada starań, aby podróżowanie środkami komunikacji zbiorowej było jak najdogodniejszym sposobem podróżowania dla wszystkich pasażerów.

Trwa nabór ochotników do służby przygotowawczej

Wszyscy chętni, którzy wcześniej nie odbyli służby wojskowej, a chcieliby wstąpić w wojskowe szeregi Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku zaprasza do odbycia służby przygotowawczej.