początek strony

Aktualności - Starostwo Powiatowe

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Następna >
 • Ostatnia »

Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu 2019-06-21, Piątek

Śląski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Katowicach informuje, że w ramach realizowanych programów nakierowanych na pomoc osobom niepełnosprawnym, uruchamia program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu”.

zobacz więcej

Bezpieczne wakacje 2019

Wraz z końcem roku szkolnego na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja "Bezpieczne wakacje 2019", która potrwa do 2 września 2019 r.

zobacz więcej

Umowa na SOR w Raciborzu podpisana 2019-06-19, Środa

Dziś w Ministerstwie Zdrowia w Warszawie starosta raciborski Grzegorz Swoboda i dyrektor raciborskiego szpitala Ryszard Rudnik podpisali umowę na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Ze strony ministerstwa umowę podpisał podsekretarz stanu Sławomir Gadomski.

zobacz więcej

Niebezpieczne upały

W najbliższych dniach słupki termometrów mają przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Tak wysokim temperaturom mogą towarzyszyć również burze z silnymi opadami i porywistym wiatrem.

zobacz więcej

Badania wad postawy w gminach powiatu raciborskiego 2019-06-12, Środa

„Wady postawy ciała – od diagnozy do korekcji” to temat prelekcji dla rodziców dzieci po badaniach postaw ciała, która odbyła się 11.06.2019 r. w Gminnym Centrum Informacji w Rudniku.

zobacz więcej

Odznaka Primus in Agendo w Raciborzu 2019-06-07, Piątek

22 maja br. w Katowicach wręczone zostały nagrody i odznaki honorowe Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dla urzędów pracy. Wśród nagrodzonych nie zabrakło raciborskiego urzędu pracy.

zobacz więcej

Festiwal "Śląskie Smaki" już 16 czerwca w Rudach 2019-06-04, Wtorek

Śląska Organizacja Turystyczna wraz z Gminą Kuźnia Raciborska serdecznie zaprasza na kolejny 14. już Festiwal “Śląskie Smaki”, który odbędzie się 16 czerwca w Rudach (Park przy Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym). Festiwal “Śląskie Smaki” od 14 lat promuje kuchnię regionalną i tradycje kulinarne.

zobacz więcej

Doradztwo zawodowe tematem spotkania w starostwie

Dziś w starostwie odbyło się spotkanie poświęcone doradztwu zawodowemu z udziałem dyrektorów szkół ponadpostawowych (ogólnych i zawodowych), dla ktorych organem prowadzącym jest powiat raciborski, doradów zawodowych oraz przedstawicielami lokalnego biznesu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

zobacz więcej

Wydarzyło się 04 czerwca 1989 roku 2019-06-04, Wtorek

Dziś mija 30. rocznica pierwszych w powojennej historii, częściowo wolnych, wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych do przywróconego Senatu.

zobacz więcej

Start Pietrowice Wielkie zwycięzcą turnieju piłki ręcznej "Przaja Handballowi" 2019-06-03, Poniedziałek

UKS Start Pietrowice Wielkie, przed HSG SCHÜLP/WESTERRÖNFELD/RENDSBURG, 3 m. dla MKS Start Michałkowice a 4. miejsce dla LZS Tor Dobrzeń Wielki w 2. TURNIEJU PRZYJAŹNI „PRZAJA HANDBALLOWI”, który odbył się w minioną sobotę, 01 czerwca, w Arenie Rafako w Raciborzu. Puchary i wyróżnienia wręczyli zespołom i zawodniczkom wicestarosta Marek Kurpis oraz Dariusz Tkocz zastępca dyrektora OSiR.

zobacz więcej

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Następna >
 • Ostatnia »