Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Rezerwuj termin online - nowa usługa przy rejestrowaniu pojazdów 2018-05-15, Wtorek

Dziś został uruchomiony internetowy system rezerwacji terminów wizyt w Wydziale Komunikacji i Transportu tut. starostwa.

Projekt AS "Szkolna Akademia Sukcesu" w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu rozkwita 2018-05-11, Piątek

"AS - Szkolna Akademia Sukcesu" w Zespole Szkół Specjalnych - projekt rozkwita, zajęcia cały czas trwają, a dzieci czerpią coraz to więcej korzyści z projektu.

Matura 2018 wystartowała 2018-05-04, Piątek

Dziś pierwszy egzamin maturalny 2018. Uczniowie o godz. 9.00 rozpoczęli test pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Po południu przeprowadzony zostanie egzamin na poziomie rozszerzonym. W szkołach prowadzonych przez powiat raciborski maturę zdaje 660 uczniów.

Informator naborowy na rok szkolny 2018/2019 2018-04-26, Czwartek

Podobnie jak w ubiegłych latach dla gimnazjalistów przygotowany został informator z ofertą edukacyjną szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

Informacja o awarii w oczyszczalni ścieków 2018-04-24, Wtorek

Doszło do uszkodzenia złoża biologicznego oczyszczalni ścieków substancjami niewiadomego zewnętrznego pochodzenia. Prosimy mieszkańców, szczególnie dzieci, osoby starsze i osoby chore, o ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu.

Kierunek Racibórz - wybierz szkołę powiatu raciborskiego! 2018-04-24, Wtorek

Budowlanka, Ekonomik, Gastronomik, Mechanik, Plastyk, I LO oraz II LO - tak popularnie nazywane są raciborskie szkoły średnie.

Ogłoszenie o wpłynięciu ofert organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych 2018-04-24, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu ofert organizacji pozarządowych:

Podziękowanie i nagroda dla Justyny Święty-Ersetic 2018-04-24, Wtorek

Dziś w sali narad na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się spotkanie z Justyną Święty-Ersetic. Starosta Ryszard Winiarski i wicestarosta Marek Kurpis wręczyli reprezentantce Polski w lekkiej atletyce nagrodę II stopnia za zdobycie srebrnego medalu w biegu sztafetowym 4 x 400 m.

Komunikat Urzędu Miasta Racibórz w sprawie awarii

4 maja Terenowy Punkt Paszportowy w Raciborzu będzie nieczynny 2018-04-19, Czwartek

Informujemy, że w dniu 4.05.2018 r. punkt przyjmowania wniosków paszportowych i wydawania dokumentów paszportowych przy ulicy Batorego 8/2 w Raciborzu będzie nieczynny