Centrum Zarządzania Kryzysowego

Powiadomienie o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

W dniach 25-26.11.2016 r. jakość powietrza ze względu na poziom pyłu zawieszonego w aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej oraz w części środkowej i południowej strefy śląskiej będzie bardzo zła; mogą wystąpić przekroczenia wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

POWIADOMIENIE o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Powiadomienie o jakości powietrza w województwie śląskim do 13 listopada

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje o prognozowanej jakości powietrza przygotowanej przez Zakład Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza IMGW-PIB z siedzibą w Katowicach w oparciu o prognozę pogody Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB oraz po dokonaniu analizy dostępnych informacji meteorologicznych.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje o ryzyku przekroczenia wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu, występuje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego 300 µg/m3 w dniach 9-10 listopada br. na terenie m.in. powiatu raciborskiego.

Trening systemu alarmowania i ostrzegania podczas krajowego ćwiczenia Anakonda 16

W dniach 7-9 czerwca br. (termin zapasowy 10 czerwca) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie „Anakonda 16” . Podczas ćwiczenia odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.

Powiadomienie dotyczące poziomu alarmowego pyłu zawieszonego PM10

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego powiadamia, że dnia 19 stycznia 2016 roku na obszarze aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej w miastach: Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój oraz w strefie śląskiej w powiatach m.in.: raciborskim, rybnickim, wodzisławskim i żywieckim istnieje ryzyko wystąpienia w powietrzu przekroczenie poziomu informowania społeczeństwa (200 µg/m3) i wystąpienia poziomu alarmowego dla pyłu PM10 (300 µg/m3).

Ćwiczenia RENEGADE - SAREX

W dniach 13 -15 października br. w godz. 6.00 -19.00 (termin zapasowy 16 październik br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 15/II. Elementami przedsięwzięcia są epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

Przekroczenie progu alarmowego dla ozonu

Sytuacja na Ukrainie:

Sytuacja na Ukrainie: brak jakiegokolwiek zagrożenia w związku z incydentem w elektrowni jądrowej na Ukrainie – 5 grudnia 2014 r.

Godziny urzędowania

Starostwo Powiatowe w Raciborzu urzęduje:

• w poniedziałki, środy i czwartki od 7:30 do 15:30
  • we wtorki w godzinanch od 7:30 do 17:00
  • w piątki w godzinach od 7:30 do 14.00

STAROSTWO POWIATOWE W RACIBORZU
Plac Okrzei 4, 47-400 Racibórz

telefon:
fax:
bok@powiatraciborski.pl

Do 30 listopada czekamy na zgłaszanie kandydatur do Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2016.

Szczegóły tutaj

info