Pomyślny nabór w raciborskich szkołach średnich i branżowych

Nowy rok szkolny, według opublikowanych wczoraj danych naborowych, rozpocznie 1854 uczniów podwójnego rocznika, w tym: 905 absolwentów gimnazjów oraz 949 absolwentów szkół podstawowych.

Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne w czwartek 18 lipca br.

Informujemy, że w czwartek, 18 lipca 2019 r., biuro Powiatowego Rzecznika Konsumenów w tut. starostwie będzie nieczynne.

Wyniki naboru do szkół prowadzonych przez powiat raciborski

W dniu 16 lipca br. odbyła się symulacja i przydział kandydatów do szkół prowadzonych przez powiat raciborski.

Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne

Informujemy, że w dniach 29 lipca – 12 sierpnia 2019 r. biuro Powiatowego Rzecznika Konsumenta w tut. starostwie będzie nieczynne.

Uczniowie z Raciborza w Horishni Plavni

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Raciborza od 02 czerwca br. gościli na obozie sportowo-językowym w Horishni Plavni.

Doradztwo zawodowe tematem spotkania w starostwie

Dziś w starostwie odbyło się spotkanie poświęcone doradztwu zawodowemu z udziałem dyrektorów szkół ponadpostawowych (ogólnych i zawodowych), dla ktorych organem prowadzącym jest powiat raciborski, doradów zawodowych oraz przedstawicielami lokalnego biznesu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Grunt to dobry zawód. Uczniowie CKZiU nr 1 praktykują u najlepszych

Prawdziwy fachowiec jest dziś na wagę złota. I właściwie nie ma znaczenia branża, bo do specjalisty, „który się zna”, zawsze ustawiają się kolejki. Rynek gospodarczy zmienił się w stosunku do minionych kilku lat i szkoły kształcące w zawodach cieszą się obecnie coraz większym powodzeniem.

Informator naborowy na rok szkolny 2019/2020

Już od 13 maja br. rozpocznie się rekrutacja dla gimnazjalistów i ośmioklasistów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Podobnie jak w ubiegłych latach, dla uczniów przygotowany został informator z ofertą edukacyjną szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

Powiat, RIG i szkoły o potrzebach rynku pracy

We wtorek 2 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbyło się już trzecie z kolei spotkanie dotyczące współpracy szkolnictwa średniego z lokalnym rynkiem pracy.

Starosta Grzegorz Swoboda powołany w skład Zarządu Związku Subregionu Zachodniego

Powiat raciborski razem ze Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku zorganizował w środę 09.01.2018 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku.