Powiat, RIG i szkoły o potrzebach rynku pracy

We wtorek 2 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbyło się już trzecie z kolei spotkanie dotyczące współpracy szkolnictwa średniego z lokalnym rynkiem pracy.

Starosta Grzegorz Swoboda powołany w skład Zarządu Związku Subregionu Zachodniego

Powiat raciborski razem ze Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku zorganizował w środę 09.01.2018 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku.

Gdzie szukać pomocy - Informator Powiatu Raciborskiego

Starostwo Powiatowe w Raciborzu wydało aktualny Informator z najważniejszymi informacjami i danymi teleadresowymi do instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych zajmujących się na terenie powiatu raciborskiego działalnością w zakresie ochrony zdrowia, pomocy społecznej, pieczy zastępczej, niepełnosprawności, bezrobocia oraz przemocy w rodzinie.

Życzenia Starosty Raciborskiego z okazji Święta Policji

Z okazji przypadającego dziś ogólnopolskiego Święta Policji, w imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Raciborskiego, składam wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

Praca w Starostwie Powiatowym

Starostwo Powiatowe w Raciborzu ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. realizacji inwestycji i remontów w Referacie Inwestycji i Remontów.

Podziękowanie za pracę dla dyrektor Grażyny Wójcik. Spotkanie z nową dyrektor Mariolą Jakacką

W dniu dzisiejszym Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazał oficjalne podziękowania Grażynie Wójcik za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Referat Rejestracji Pojazdów dziś nieczynny - System CEPIK 2.0 nie działa

Dziś miała zostać wprowadzona przez Ministerstwo Cyfryzacji nowa wersja Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców - CEPiK 2.0. System nie działa jednak prawidłowo.

Zmiana godziny rejestracji pojazdów w starostwie

Informujemy, że w związku z wdrożeniem nowego Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEPIK 2.0) w najbliższy poniedziałek 13 listopada br. Referat Rejestracji Pojazdów będzie czynny od godz. 12.00.

Raport z konsultacji społecznych związanych z taborem autobusowym

W dniach 13-20 września 2017 r. przeprowadzone zostały konsultacje społeczne związane z planowaną modernizacją części taboru autobusowego w powiecie raciborskim.

Badanie ankietowe - modernizacja taboru autobusowego w powiecie raciborskim

Powiat raciborski przygotowuje się do pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich na zakup 8 nowych autobusów do obsługi przewozów pasażerskich komunikacją publiczną na terenie powiatu raciborskiego.