Doradztwo zawodowe tematem spotkania w starostwie

Dziś w starostwie odbyło się spotkanie poświęcone doradztwu zawodowemu z udziałem dyrektorów szkół ponadpostawowych (ogólnych i zawodowych), dla ktorych organem prowadzącym jest powiat raciborski, doradów zawodowych oraz przedstawicielami lokalnego biznesu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Grunt to dobry zawód. Uczniowie CKZiU nr 1 praktykują u najlepszych

Prawdziwy fachowiec jest dziś na wagę złota. I właściwie nie ma znaczenia branża, bo do specjalisty, „który się zna”, zawsze ustawiają się kolejki. Rynek gospodarczy zmienił się w stosunku do minionych kilku lat i szkoły kształcące w zawodach cieszą się obecnie coraz większym powodzeniem.

Informator naborowy na rok szkolny 2019/2020

Już od 13 maja br. rozpocznie się rekrutacja dla gimnazjalistów i ośmioklasistów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Podobnie jak w ubiegłych latach, dla uczniów przygotowany został informator z ofertą edukacyjną szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

Powiat, RIG i szkoły o potrzebach rynku pracy

We wtorek 2 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbyło się już trzecie z kolei spotkanie dotyczące współpracy szkolnictwa średniego z lokalnym rynkiem pracy.

Starosta Grzegorz Swoboda powołany w skład Zarządu Związku Subregionu Zachodniego

Powiat raciborski razem ze Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku zorganizował w środę 09.01.2018 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku.

Gdzie szukać pomocy - Informator Powiatu Raciborskiego

Starostwo Powiatowe w Raciborzu wydało aktualny Informator z najważniejszymi informacjami i danymi teleadresowymi do instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych zajmujących się na terenie powiatu raciborskiego działalnością w zakresie ochrony zdrowia, pomocy społecznej, pieczy zastępczej, niepełnosprawności, bezrobocia oraz przemocy w rodzinie.

Życzenia Starosty Raciborskiego z okazji Święta Policji

Z okazji przypadającego dziś ogólnopolskiego Święta Policji, w imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Raciborskiego, składam wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym najserdeczniejsze gratulacje i życzenia.

Praca w Starostwie Powiatowym

Starostwo Powiatowe w Raciborzu ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. realizacji inwestycji i remontów w Referacie Inwestycji i Remontów.

Podziękowanie za pracę dla dyrektor Grażyny Wójcik. Spotkanie z nową dyrektor Mariolą Jakacką

W dniu dzisiejszym Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazał oficjalne podziękowania Grażynie Wójcik za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Referat Rejestracji Pojazdów dziś nieczynny - System CEPIK 2.0 nie działa

Dziś miała zostać wprowadzona przez Ministerstwo Cyfryzacji nowa wersja Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców - CEPiK 2.0. System nie działa jednak prawidłowo.