Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

W dniu 23.10.2019 r. jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskiego ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego będzie dostateczna i zła.

Ostrzeżenie meteorologiczne - silne burze

Na dzisiejsze popołudnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało komunikat ostrzegawczy dla województwa śląskiego o możliwości wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 100km/h, lokalnie do 115 km/h.

Indywidualna ochrona przed komarami w domu i ogrodzie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Raciborzu udostępnił ulotkę informującą o sposobach ochrony przed komarami w najbliższym otoczeniu człowieka.

Bezpieczne wakacje 2019

Wraz z końcem roku szkolnego na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja "Bezpieczne wakacje 2019", która potrwa do 2 września 2019 r.

Niebezpieczne upały

W najbliższych dniach słupki termometrów mają przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Tak wysokim temperaturom mogą towarzyszyć również burze z silnymi opadami i porywistym wiatrem.

Zła jakość powiatrza

Dzisiaj (1 lutego) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskioego będzie zła.

Bardzo zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

Dzisiaj (tj. 31 stycznia) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, spodziewana jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskioego będzie bardzo zła.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

Dzisiaj (22 stycznia) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, spodziewana jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskioego będzie zła.

Zła jakość powietrza

Dzisiaj (7 stycznia) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskioego będzie zła.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

Dzisiaj, 19 grudnia ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (Powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) będzie zła.