Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny deszcz z burzami

Na dziś (29.06.2020 r.) IMGW-PIB dla województwa śląskiego wydało ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia o możliwości wystąpienia burz z gradem.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Na dziś i jutro (26-27.06.2020 r.) IMGW-PIB dla województwa śląskiego wydało ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia o możliwości wystąpienia burz z gradem.

Pogotowie przeciwpowodziowe zostało odwołane

Mając na uwadze zanik opadów deszczu oraz ciągłe obniżanie się stanów wody na posterunkach wodowskazowych Wojewoda Śląski odwołał pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu raciborskiego.

Wojewoda ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie raciborskim

W związku z trwającymi opadami deszczu, przewidywanym dalszym wzrostem stanów rzek Górnej Odry oraz przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych wód, Wojewoda Śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu raciborskiego i wodzisławskiego.

Możliwe przekroczenia stanów ostrzegawczych na Olzie i Psinie

Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych we Wrocławiu informuje o możliwych wezbraniach i przekroczeniem stanów ostrzegawczych II stopnia.

Kolejne ostrzeżenie przed silnymi burzami

Dla wszystkich powiatów województwa śląskiego IMGW-PIB wydała dzisiaj kolejne ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem.

Ostrzeżenie meteorologiczne - możliwe burze z gradem

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia o możliwości wystąpienia burz z gradem na obszarze całego województwa śląskiego.

Kwalifikacja wojskowa w powiecie raciborskim nie odbędzie się

Przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej w kwietniu br. w powiecie raciborskim nie odbędzie się.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

Dzisiaj, 27 marca 2020 r. prognozowana jakość powietrza ze względu na przekroczenie wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła.

Komunikat Starosty Raciborskiego w sprawie zagrożenia zakażenia koronawirusem.

W związku z obecną sytuacją związaną z zagrożeniem zakażenia koronawirusem oraz komunikatem wydanym przez Premiera Mateusza Morawieckiego rekomenduję wstrzymanie się od organizowania i uczestnictwa w imprezach masowych, plenerowych i szkolnych do odwołania .