Powiat

Konsultacje społeczne w sprawie ustalenia wysokości kosztów usuwania i opłat za przechowywanie pojazdów w 2020 roku 2019-10-23, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu Uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustalenia wysokości kosztów usuwania i opłat za przechowywanie pojazdów w 2020 roku na obszarze powiatu raciborskiego.

Powiatowy monitoring jakości powietrza 2019-10-22, Wtorek

W 2017 r. w powiecie raciborskim zamontowano kolejne urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń powietrza (pyłu zawieszonego PM10 i PM 2,5). Pojawiły się one w 22 miejscach powiatu raciborskiego.

Wizyta z partnerskich powiatów z wernisażem na Zamku 2019-10-21, Poniedziałek

Partnerskie delegacje powiatu na otwarciu wspólnej polsko-niemieckiej wystawy prac dzieci i młodzieży.

Uczniowie ZSS odkrywają techniczne i naukowe zagadki 2019-10-21, Poniedziałek

W Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu trwa czwarty etap projektu "AS – Szkolna Akademia Sukcesu".

Powiat remontuje drogi w gminach Krzanowice i Krzyżanowice 2019-10-21, Poniedziałek

Powiat raciborski przy udziale środków pochodzących z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych oraz Gmin Krzanowice i Krzyżanowice przeprowadza kompleksowe remonty dróg transportu rolnego.

Nowa kadencja Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych 2019-10-18, Piątek

15 października 2019 r. Zarządzeniem Starosty Raciborskiego zostali powołani członkowie Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu na kolejną kadencję w latach 2019 - 2023.

Festiwal Perspektyw 2019 - promocja szkolnictwa technicznego i zawodowego powiatu 2019-10-17, Czwartek

W Arenie Rafako odbył się „Festiwal Perspektyw 2019”. Wydarzenie które promuje szkolnictwo techniczne i zawodowe w powiecie raciborskim przyciągnęło prawie 1 000 uczniów klas 8 szkół podstawowych z terenu powiatu raciborskiego oraz powiatów ościennych.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej na raciborskim Zamku 2019-10-15, Wtorek

Wczoraj, 14 października, w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbyła się uroczystość z okazji powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej 2019-10-14, Poniedziałek

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom administracji oświaty przekazuję serdeczne podziękowania oraz słowa uznania i szacunku za pracę i zaangażowanie na rzecz dzieci i młodzieży.

Zachować pamięć - młodzież powiatu raciborskiegp odkrywa polsko-niemieckie relacje 2019-10-11, Piątek

Spotkanie odbyło się w ramach współpracy powiatów: raciborskiego i Märkischer, które wspólnie realizują projekt pt. „Wege zur Erinnerung – sind Chancen für die Zukunft”. Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.