Centrum Zarządzania Kryzysowego

Komunikat dotyczący ozonu

2012-07-04, Środa
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach, w uzgodnieniu z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie, Zakładem Monitoringu i Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza z/s w Katowicach informuje, iż stężenie ozonu troposferycznego w godzinach dziennych na całym obszarze województwa śląskiego może utrzymywać się powyżej wartości docelowej 120 µg/m3. Lokalnie wartości chwilowe (1 godzinne) ozonu mogą wynosić około 180 µg/m3. Najwyższe wartości stężeń obserwowane będą w chwilach, gdy zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane a dopływ bezpośredniego promieniowania słonecznego nie będzie zakłócany okresowymi dużym zachmurzeniem.
W związku z takim typem pogody i niebezpieczeństwem osiągnięcia lokalnie poziomów ozonu przyziemnego odpowiadających wartości progowej informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia poziomów alarmowych (180 µg/m3), zaleca się ograniczenie w najbliższych dniach, szczególnie w godzinach popołudniowych, przebywania na wolnym powietrzu. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, a także osób starszych i chorych, u których ekspozycja na podwyższone stężenia ozonu może skutkować złym samopoczuciem i zaostrzeniem dolegliwości chorobowych.
Taki typ pogody utrzyma się także prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.
wszystkie

Godziny urzędowania

Starostwo Powiatowe w Raciborzu urzęduje:

• w poniedziałki, środy i czwartki od 7:30 do 15:30
  • we wtorki w godzinanch od 7:30 do 17:00
  • w piątki w godzinach od 7:30 do 14.00

STAROSTWO POWIATOWE W RACIBORZU
Plac Okrzei 4, 47-400 Racibórz

telefon:
fax:
bok@powiatraciborski.pl

Do 30 listopada czekamy na zgłaszanie kandydatur do Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2016.

Szczegóły tutaj

info