30.09.2003: XII sesja Rady Powiatu Raciborskiego...

2003-09-26, Piątek
We wtorek, 30 wrześnai 2003 r., w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbędzie się XII sesja Rady Powiatu Raciborskiego. Początek obrad o godz. 15.00. PORZĄDEK OBRAD XII SESJI RADY POWIATU RACIBORSKIEGO w dniu 30 września 2003 r. 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad. 2. Przyjęcie protokołu z XI sesji Rady Powiatu. 3. Przyjęcie porządku obrad. 4. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami. 5. Interpelacje i zapytania radnych. 6. Wykonanie budżetu Powiatu za I półrocze 2003 r. 7. Informacja o roli i zadaniach Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego w Raciborzu – wystąpienie Kierownika Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. 8. Ocena stopnia realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy. 9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr VII / 104 / 2003 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 29 kwietnia 2003 r. w sprawie uchwalenia jednolitego tekstu Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Raciborzu. 10. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia jednolitego tekstu Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Raciborzu – projekt tekstu jednolitego Regulaminu znajduje się do wglądu w Biurze Rady. 11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr III / 42 / 2002 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 30 grudnia 2002r. w sprawie uchwalenia jednolitego tekstu Statutu Powiatu Raciborskiego. 12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XI / 98 / 99 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 8 października 1999 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu Rady Powiatu Raciborskiego. 13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr II / 27 / 2002 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 10 grudnia 2002 r. w sprawie powołania członków Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa. 14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr III / 48 / 2002 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 30 grudnia 2002 r. dotyczącej powołania Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Rejonowego im dr Józefa Rostka w Raciborzu. 15. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w strukturze organizacyjnej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu polegających na wydzieleniu i likwidacji Praktyki Lekarza Rodzinnego w Raciborzu przy ul. Gamowskiej 3. 16. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia mian w strukturze organizacyjnej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Rejonowego im dr Józefa Rostka w Raciborzu związanych z przeniesieniem działalności z obiektu przy ul. Bema 5 oraz ul. Głubczyckiej 57 do obiektów przy ul. Gamowskiej 3. 17. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Gminą Racibórz w sprawie udzielania dotacji na dofinansowanie działalności Domu Pomocy Społecznej przy Placu Jagiełły 3 w Raciborzu. 18. Podjęcie uchwały w sprawie zbycia nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Raciborskiego. 19. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości zabudowanej położonej w Raciborzu przy ul. Batorego 9. 20. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2003r. – autopoprawka Zarządu Powiatu. 21. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych. 22. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków. 23. Sprawy organizacyjne. 24. Zakończenie sesji.