4.371 kg konserw dla powiatu raciborskiego, w ramach Programu nieodpłatnego przekazania żywności z zapasów Agencji Rynku Rolnego...

2003-10-22, Środa
4.371 kg konserw otrzymają nieodpłatnie działające na terenie powiatu raciborskiego jednostki organizacyjne pomocy społecznej i organizacje pozarządowe, w ramach „Programu nieodpłatnego przekazania żywności z zapasów Agencji Rynku Rolnego w 2003 r.” Koordynatorem przekazania żywności dla powiatu raciborskiego jest Starostwo Powiatowe w Raciborzu. Jednostki organizacyjne pomocy społecznej i organizacje pozarządowe składały stosowne wnioski do Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej o przekazanie żywności w ramach „Programu nieodpłatnego przekazania żywności z zapasów Agencji Rynku Rolnego”. W wyniku ogłoszonego przez Agencję Rynku Rolnego przetargu, siedmiu przedsiębiorców z terenu kraju zadeklarowało zakup 12.500 ton półtusz wieprzowych i przetworzenie ich na 5.104.301,53 kg gotowych produktów żywnościowych. W ramach „Programu nieodpłatnego przekazania żywności z zapasów Agencji Rynku Rolnego w 2003 r. na potrzeby jednostek organizacyjnych pomocy społecznej i organizacji pozarządowych wykonujących zadania z zakresu pomocy społecznej”, w bieżącym roku dla województwa śląskiego zostało przyznane 355.271,96 kg konserw – w tym dla jednostek organizacyjnych pomocy społecznej 250.000 kg konserw, a dla organizacji pozarządowych 105.271,96 kg konserw. Dla powiatu raciborskiego przyznane zostało 4.371 kg konserw. Nieodpłatnie żywność otrzymają działające na terenie powiatu jednostki organizacyjne pomocy społecznej (DPS „Różany Pałac” w Krzyżanowicach, DPS „Złota Jesień” w Raciborzu, DPS św. Notburgi w Raciborzu, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kuźni Raciborskiej, GOPS w Krzanowicach, MOPS w Kuźni Raciborskiej, OPS w Raciborzu, GOPS w Pietrowicach Wielkich, GOPS w Rudniku, GOPS w Nędzy i OPS w Krzyżanowicach) i organizacje pozarządowe (Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka „Tęcza” w Raciborzu, Dom dla Dzieci w Raciborzu, Jadłodajnia dla ubogich w Raciborzu, świetlica „Caritas” w Raciborzu i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – Centrum Młodzieżowe „Przystań” w Raciborzu). Koordynatorem wojewódzkim przekazania żywności dla województwa śląskiego jest Stowarzyszenie Częstochowski Bank Żywności, zaś koordynatorem dla powiatu raciborskiego jest Starostwo Powiatowe w Raciborzu. 23.10.br. Starostwo odbierze żywność w Częstochowie. Konserwy przekazane zostaną jednostkom organizacyjnym pomocy społecznej i organizacjom pozarządowym z terenu powiatu raciborskiego 24.10.br. Żywność wydawana będzie w godzinach od 9.00 do 13.00 w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu przy ul. Grzonki.