Cech Rzemiosł Różnych uhonorowany medalem Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego

2015-10-28, Środa

We wtorek, 27 października na sesji Rady Powiatu Raciborskiego starosta Ryszard Winiarski oraz przewodniczący rady Adam Wajda wręczyli tytuł i medal Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego dla Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

W ten sposób rada powiatu uhonorowała organizację samorządu gospodarczego rzemiosła i małej przedsiębiorczości, która od 70 lat wspiera lokalnych przedsiębiorców, współpracuje z samorządem powiatowym, placówkami oświatowymi i pracodawcami w edukacji kolejnych pokoleń raciborskich rzemieślników.

Cech Rzemiosł Różnych  prowadzi m.in. nadzór nad praktyczną nauką zawodu, organizuje szeroką ofertę kursów i szkoleń specjalistyczno-branżowych, dokształcających, informacyjnych. Włącza się także do organizacji wydarzeń o charakterze kulturalnym, a współpracując z podobnymi organizacjami na terenie województwa śląskiego przeprowadza konkursy dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

Wyróżnienie w imieniu władz cechu odebrała Maria Smyczek – dyrektor biura.

Foto: M.Kozina, nowiny.pl