Eko-Asy, czyli zmagania ekologiczno-przyrodnicze

2017-03-30, Czwartek

„Podaj dalej … drugie życie odpadów”. Pod takim hasłem w środę, 29 marca,  w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu odbył się turniej wiedzy ekologiczno – przyrodniczej dla klas II i III szkół podstawowych powiatu.

12 dwuosobowych drużyn z powiatu raciborskiego walczyło o puchary,  nagrody  i miano najlepszych Eko - Asów.  Po raz trzeci patronat honorowy  nad konkursem objął starosta raciborski, który ufundował puchary i  nagrody dla uczestników.

Uczniowie mieli do pokonania 10 różnych zadań: krzyżówki z hasłem  wiodącym, ustny quiz, wykreślanki ekologiczne, rebusy, parki narodowe,  znajomość mapy Polski oraz znaczki ekologiczne, sprawdzali wiedzę z  zakresu segregowania odpadów, chronionych roślin i zwierząt, pomników  przyrody naszego miasta oraz zależności pokarmowych w świecie przyrody.

Pierwsze miejsce i największą ilość punktów zdobył zespół ze Szkoły  Podstawowej nr 15 w składzie: Natalia Trojańska i Filip Smołka  pod opieką Aleksandry Urban i Oliwii Joszko, na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18  w składzie Michał Chłoska i Stanisław Gronowicz  pod opieką Ilony  Jaskot a trzecie miejsce zdobyła   Szkoła Podstawowa nr 3 w składzie: Kacper Starok i Bartosz Gieda  pod opieką Alicji Szamary i Krystyny Schroeder.

W pracach komisji sprawdzającej poprawność zadań wzięły udział : Magdalena Koczwara  – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w  Raciborzu, Ewa Skatuła  – nauczyciel ze szkoły w Nędzy, Beata Książek – nauczyciel z SP 4  oraz Ilona Jaskot  – nauczyciel z SP 18.

Drużyna z „15 –stki” i z SP 18 będą reprezentowały nasz powiat w  Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym w Żorach.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Estera Kurzydem, Teresa Kordula

Gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom!