Festiwal Sztuki w Wrexham, po raz pierwszy z udziałem raciborskiej młodzieży...

2005-06-01, Środa

Festiwal Sztuki w Wrexham7-osobowa grupa młodzieży z terenu powiatu raciborskiego udaje się 1 czerwca br. do Wrexham, by wziąć udział w organizowanym tam Festiwalu Sztuki. Będzie to zarazem okazja do spotkania partnerskiego młodzieży z Wrexham, Powiatu Märkischer i Powiatu Raciborskiego. Raciborska młodzież będzie uczestniczyć w tej imprezie kulturalnej po raz pierwszy.

Festiwal Sztuki organizowany jest w Wrexham już od kilku lat. W tym roku impreza odbywa się w dniach od 20 maja do 4 czerwca. "Po raz kolejny festiwal obfituje w wiele wydarzeń kulturalnych, które adresowane są do ludzi w każdym wieku i o różnym stopniu przygotowania do uczestniczenia w kulturze" - czytamy w folderze festiwalowym. W trakcie Festiwalu Sztuki odbywają się zatem różnego typu koncerty, wystawy, spotkania i konkursy. Bogaty program festiwalu zawiera m.in. koncerty muzyki organowej, koncerty orkiestrowe, wieczory jazzowe, konkursy poetyckie, wystawy fotograficzne i inne.

Festiwal Sztuki to również okazja do spotkań partnerów zagranicznych. Od kilku lat w tej znaczącej imprezie Hrabstwa Wrexham uczestniczy Powiat Märkischer. W tym roku do udziału w Festiwalu Sztuki po raz pierwszy zaproszeni zostali także przedstawiciele Powiatu Raciborskiego. Powiat Raciborski reprezentować będzie 7-osobowa grupa - 3 osoby z grupy tanecznej działającej przy Centrum Kultury w Tworkowie (taniec), 3 osoby z grupy teatralnej "Tetraedr" z Raciborskiego Centrum Kultury (teatr) i 1 osoba z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu (plastyka).

W dniach od 2 do 4 czerwca br. raciborska młodzież, wraz ze swoimi rówieśnikami z Wrexham i Powiatu Märkischer, weźmie udział w warsztatach plastycznych, teatralnych i muzycznych. Efekt swojej pracy zaprezentują podczas specjalnego koncertu finałowego w dniu 4 czerwca br., który uświetni uroczystość 35-lecia współpracy partnerskiej Hrabstwa Wrexham i Powiatu Märkischer.