Najlepszy w kraju - Szymon Łopocz z II LO w Raciborzu

2015-04-13, Poniedziałek

Tegoroczny maturzysta II LO im. Adama Mickiewicza w Raciborzu był najlepszy w kraju w X jubileuszowej edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Finał odbył się 10 kwietnia br. w stolicy. Szymon zdobył nie tylko prestiżowy tytuł laureata zwycięzcy, ale i upragniony indeks Szkoły Głównej Handlowej. Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie oraz: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Projekt jest dofinansowany ze środków Partnerów Strategicznych Olimpiady Przedsiębiorczości: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Narodowego Banku Polskiego. Do finału centralnego dostało się 51 uczniów w całej Polski. Opiekunem Szymona jest Judyta Bortel.

Warto przypomnieć, że nie jest to jedyny sukces utalentowanego licealisty, który uzyskał też tytuł finalisty XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej (Warszawa, 28 i 29 marca 2015 r.).

Natomiast w poprzednim roku szkolnym, 2013/2014 był finalistą zawodów centralnych w obydwu ww. olimpiadach (opieka Janusz Pociecha). W sumie więc Szymon Łopocz w ciągu ostatnich dwóch lat był 4-krotnie w finałach olimpiad przedmiotowych! Ponadto zajął II miejsce w prestiżowym konkursie subregionu rybnickiego „Młodzieżowy Lider Biznesu”, zorganizowanym przez Żorską Izbę Gospodarczą.

Na co dzień Szymon uczy się matematyki wg indywidualnego programu nauczania. Za swoje osiągnięcia w zeszłym roku szkolnym, jako najlepszy uczeń w szkole, otrzymuje stypendium Prezesa Rady Ministrów. Aż dziw, że licealista znajduje jeszcze czas na swoje hobby, którym jest gra w drużynie piłkarskiej – LKS Tworków.
Serdeczne gratulacje!

Źródło: II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu