O siatkówce plażowej w Raciborzu

2016-10-03, Poniedziałek

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Raciborzu z wizytą roboczą gościł wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke. Tematem spotkania była możliwość organizacji w Raciborzu przyszłorocznych Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn.

W spotkaniu, którego gospodarzem był starosta Ryszard Winiarski uczestniczyli także prezydent Raciborza Mirosław Lenk, wicestarosta Marek Kurpis, aktualna mistrzyni Polski w siatkówce plażowej, reprezentantka na Igrzyskach w Rio Monika Brzostek, a także inicjatorzy pomysłu Jakub Michalak i Mikołaj Michalak z agencji sportowej Michalak Brothers.

Po spotkaniu w urzędzie wiceprezes Papke do którego dołączył Sebastian Michalak – członek wydziału szkolenia PZPS udali się na Zamek Piastowski w Raciborzu, którego dziedziniec mógłby być miejscem rozgrywania finałów turnieju. Następnie obejrzeli Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Zamkowej, w tym  aquapark  H2Ostróg, na terenie którego mogłyby być zlokalizowane boiska do meczy eliminacyjnych.

Było to pierwsze spotkanie, którego celem było wstępne rozeznanie możliwości organizacyjnych i finansowych organizacji przedsięwzięcia w Raciborzu.