O szkolnictwie zawodowym i technicznym w powiecie raciborskim

2015-01-28, Środa

Dziś w hotelu Polonia w Raciborzu odbyło się spotkanie nt. edukacji ponadgimnazjalnej zorganizowane przez Raciborską Izbę Gospodarczą. Inicjatorem rozmów o dostosowaniu kierunków w szkołach ponadgimnazjalnych do oczekiwań lokalnego rynku pracy był starosta raciborski Ryszard Winiarski.

Priorytetem w planowanej reorganizacji szkolnictwa ponadgimnazjalnego, jak zaznaczył starosta, będzie dopasowanie i stworzenie kierunków technicznych i zawodowych zgodnie z potrzebami podmiotów gospodarczych naszego powiatu. Ważnym aspektem będzie także ścisłe powiązanie tej edukacji z nauką praktyczną, co podkreślali licznie obecni na spotkaniu przedstawiciele małych, średnich i dużych firm z różnych branż.

Uczestnicy spotkania wysłuchali także wystąpienia Mirosława Ruszkiewicza dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu nt. aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy z podziałem na poszczególne gminy powiatu. Dyrektor poinformował także o najczęściej zgłaszanych ofertach pracy oraz środkach na aktywizację osób bezrobotnych na 2015 roku pochodzących z Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego.