Polsko-niemiecko-francuska ekspozycja otwarta

2015-07-06, Poniedziałek

W sobotni wieczór 4 lipca br. w domu książęcym w Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się wernisaż międzynarodowej wystawy. W ramach współpracy międzynarodowej Powiatu Raciborskiego do Raciborza na zamek przyjechały prace artystów z niemieckiego miasta Rendsburg oraz francuskiego miasta Vierzon. Powiat raciborski reprezentują prace Gabrieli Habrom-Rokosz, Magdaleny Gogół-Peszke oraz Grzegorza Tomasiaka.

Miasto Rendsburg to oficjalny partner Powiatu Raciborskiego od 2004 r. Tym razem samorządy zdecydowały o zorganizowaniu wspólnej wystawy prac artystów. W przedsięwzięcie włączyło się francuskie miasto Vierzon (samorząd partnerski Rendsburga). W ten sposób w salach wystawienniczych raciborskiego zamku do 20 lipca br. można oglądać prace aż 19 artystów.