Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej - nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie oświaty...

2005-10-13, Czwartek

18 pracowników placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, otrzymało w tym roku nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie oświaty. Wyróżnieni odebrali uroczyście nagrody z r?k Starosty Jerzego Wziontka podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 13 października br. w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu. Nagrodę Starosty Raciborskiego w dziedzinie oświaty mogą otrzymać wyróżniający się w swojej pracy pracownicy placówek oświatowych, dla których Powiat Raciborski jest organem prowadzącym.

W gronie nagrodzonych znaleźli się:
Małgorzata Kolos (Zespół Szkół Budowlanych w Raciborzu), Bożena Chudzińska-Latacz (Zespół Szkół Zawodowych w Raciborzu), Ewa Konopnicka (Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu), Danuta Hryniewicz ( Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Raciborzu), Elżbieta Biskup (Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu), Alina Lach-Kapuśniak (Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Raciborzu), Józefa Osuchowska (Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu), Stefania Knop (Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu), Emilia Herba (Zespół Szkół Zawodowych w Raciborzu), Alina Wojtas (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rudach), Ewelina Uriasz (Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu), Elżbieta Molęda (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Raciborzu), Jolanta Kaczmarek ( Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu), Arkadiusz Tylka (Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu), Sławomir Janowski (Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu), Zenon Sochacki (Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu), Aleksander Grzeszek (Zespół Szkół Ogólnokształc?cych Nr 2 w Raciborzu) i Paweł Ładak (Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu).

Warto dodać, że w roku bieżącym Starosta Raciborski uhonorował dodatkowo 7 nauczycieli szkół powiatowych, którzy otrzymali nagrody w dziedzinie oświaty już wcześniej. I tak, w związku z osiągniętymi sukcesami pływaków z ZSOMS na zawodach międzynarodowych w Werdohl we wrześniu br. nagrody otrzymali Sławomir Szwed i Piotr Generalczyk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Ponadto z okazji jubileuszu 60-lecia I LO także we wrześniu br. nagrody otrzymało 5 pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu - Janina Wyskub, Marzena Kasprowicz, Piotr Michalak, Piotr Libera i Krystian Łyczek.

Oprócz wyróżnionych nagrodami Starosty Raciborskiego w dziedzinie oświaty, 17 nauczycieli placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, otrzymało w 2005 roku nagrody przyznawane przez władze oświatowe. I tak:
- nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty otrzymała Elżbieta Biskup (Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu),
- Srebrne Krzyże Zasługi (3 nagrody) - Jolanta Dębińska-Banak (Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu), Bogumiła Bąk (Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Raciborzu) i Herbert Dengel (Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Raciborzu),
- Brązowe Krzyże Zasługi (14 nagród) - Ewa Dorobisz (Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu), Beata Paduch (Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu), Piotr Michalak (Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu), Irena Paniczyk-Zwierz (Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Raciborzu), Ewa Wnukowska (Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu), Jolanta Hyjek (Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu), Barbara Tinz (Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu), Helena Draga (Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu), Anna Simek (Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu), Małgorzata Blacha (Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu), Stanisława Hołda (Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu), Zbigniew Oszek (Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu), Czesław Kuzdrowski (Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu) i Dariusz Kaptur (Zespół Szkół Zawodowych w Raciborzu).