Powiatowy Konkurs Ekologiczny w II LO w Raciborzu

2016-04-27, Środa

Już po raz dziesiąty II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza było organizatorem Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla uczniów gimnazjów pt. „Dla siebie i dla Ziemi”. Na laureatów czekały cenne nagrody od sponsorów: wycieczka do Parlamentu Europejskiego oraz udział laureata II m-ca w Letniej Szkole Liderów w PWSZ w Raciborzu, bony książkowe dla 3 laureatów III, IV i V m-ca o wartości 500 pln, książki oraz torby firmowe, 40 sadzonek pigwowca oraz materiały promocyjne. Zaproszeni goście, uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie wzięli również udział w przygotowywanym przez uczniów klasy IB Śniadaniu ekologicznym.

Wczoraj w II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu odbył się X POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY pod patronatem prof. Jerzego Buzka – posła do Parlamentu Europejskiego oraz Ryszarda Winiarskiego starosty raciborskiego. W zmaganiach brało udział 38 uczniów szkoł regionu raciborskiego.

Lista zwycięzców:
I Kamil Mucha Gimnazjum nr 2 w Raciborzu op. Ewa Nizio
II Paulina Pieła Gimnazjum  w Kornowacu op. Aleksandra Kowalska
III Adam Dobrzański Gimnazjum nr 1 w Raciborzu op. Tamara Jończy-Zielińska
IV Artur Handziuk Gimnazjum nr 1 w Raciborzu op. Tamara Jończy-Zielińska
Lenon Nowak Gimnazjum nr 2 w Raciborzu op. Ewa Nizio
V-  Piotr Krolik Gimnazjum  w Kornowacu op. Aleksandra Kowalska

Nagrody wręczył w imieniu prof. Jerzego Buzka Henryk Kretek. Uczniom pogratulował również wicedyrektor Marek Ryś.

Dla tegorocznych laureatów oragznizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody. Kamil i Paulina pojadą w czerwcu br. na kilkudniową wycieczkę do Parlamentu Europejskiego. Laureat III miejsca będzie uczestniczył w Letniej Szkole Liderów PWSZ w Raciborzu. Zdobywców IV i V miejsca nagrodzono bonami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu. Pozostali nagrodzeni otrzymali, jak co roku, sadzonki z Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, kiążki nt. rodzimego rezerwatu Łężczok oraz gadżety Radia Rybnik. Tegoroczne zadania opracowała Elżbieta Kilijan – nauczyciel biologii w II LO.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy z zakresu ekologii i sozologii. Wyrażamy wdzięczność nauczycielom za przygotowanie podopiecznych do konkursu.

Opracowała B. Bąk