Przywitanie Wiosny w MDK

2016-03-22, Wtorek

W poniedziałek 21 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu dzieci brały udział w wydarzeniu "Przywitanie wiosny". Już po raz drugi odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów klas II - III ze szkół SP 4, SP 13 i SP 15.

Zajęcia zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta i Urząd Miasta Racibórz wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu, dla którego organem prowadzącym jest powiat raciborski. Na pomysł warsztatów wpadła młodzież z Młodzieżowej Rady miasta, a głównym pomysłodawcą był Kacper Szyszko - wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury. Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych. Na zakończenie wychowankowie MDK zaprezentowali widowisko słowno - taneczno - wokalno – teatralne  na motywach popularnej bajki "Smerfy", które powstało podczas II Zimowych Warsztatów Artystycznych "Nasza Bajka".