Spotkanie dla aktywnych pań na zamku

2016-02-25, Czwartek

W czwartek, 10 marca br. w Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się spotkanie kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń kobiet działających w naszym powiecie. Będzie mowa o produktach tradycyjnych i regionalnych województwa śląskiego, prezentacja działalności Stowarzyszenia Babiniec z Kuźni Raciborskiej. Na zakończenie poznamy możliwości pozyskiwania środków dla organizacji pozarządowych w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich. Początek o godz. 10.00.

Spotkanie organizują Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Raciborzu.

Program spotkania:
- „Dobre praktyki przy  tworzeniu regionalnej listy produktów tradycyjnych, produkty regionalne woj. śląskiego” - Barbara Majnusz  – starszy specjalista ds. przedsiębiorczości i WGDiA ŚODR Częstochowa Oddział Mikołów.
- „Prezentacja zrealizowanych projektów” - Celina Nowakowska - Prezes Stowarzyszenia Kobiet  Aktywnych „BABINIEC” z Kuźni Raciborskiej
- „PROW 2014-2020-możliwości pozyskiwania środków do organizacji. pozarządowych” - Magdalena Siara - Liwyj – Stowarzyszenie LGD z Pietrowic Wielkich.
- Podsumowanie – dyskusja.

Zapraszamy do udziału!