Stypendia unijne dla studentów już wkrótce w powiecie raciborskim...

2006-06-16, Piątek

Powiat Raciborski ubiegał się o przyznanie środków na realizację projektu pn. "Ze stypendium europejskim w przyszłość - Student" w ramach działania 2.2. "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne" Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR). Projekt uzyskał pozytywną oceną Komisji Oceny Projektów i został rekomendowany do otrzymania dofinansowania w kwocie 48 tys. 660 zł (całkowita wartość projektu to 51 tys. 750 zł, z czego ponad 3 tys. zł to wkład własny powiatu).

Program stypendialnym objętych zostanie 69 studentów będących w trudnej sytuacji materialnej, którzy studiują w państwowych i niepaństwowych szkołach wyższych w systemie dziennym, wieczorowym, zaocznym i eksternistycznym. Co ważne, stypendyści nie mogą mieć więcej niż 26 lat, nie mogą też posiadać tytułu magistra, inżyniera lub licencjata, oraz muszą być na stałe zameldowani na terenie powiatu raciborskiego.

Program stypendialny dotyczy semestru letniego roku akademickiego 2005/2006. Oznacza to, że stypendia będą wypłacane za okres 5 miesięcy - od marca do lipca 2006 r., w kwocie po 150 zł miesięcznie.

W najbliższych dniach ma dojść do podpisania umowy pomiędzy Województwem Śląskim a Powiatem Raciborskim, na podstawie której realizowany będzie program stypendialny dla studentów. Po podpisaniu tej umowy, Powiat Raciborski ogłosi ostateczną listę stypendystów, którzy z kolei będą zawierać umowy z Powiatem na wypłatę stypendiów.