ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (05.-11.12.2005)

Godz. 13.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Czwartek, 08.12.2005 r.

Godz. 10.00 Narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych podległych Delegaturze Śląskiego Kuratorium Oświaty w Rybniku
Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu (ul. Kasprowicza)
W naradzie udział wezmą dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, nad którymi nadzór pedagogiczny sprawuje rybnicka delegatura Śląskiego Kuratorium Oświaty.
W spotkaniu udział weźmie również Starosta Raciborski Jerzy Wziontek.

Godz. 13.00 Forum, z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych
Miejsce: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Raciborzu (ul. Elżbiety)
Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Podaj Rękę" i Urząd Miasta Racibórz. W rozmowach udział weźmie również Starosta Raciborski Jerzy Wziontek.
Podczas spotkania poruszone zostaną m.in. takie tematy, jak pomoc instytucjonalna dla osób niepełnosprawnych, osoby niepełnosprawne a inwestycje miejskie, czy niepełnosprawni a rynek pracy.

Piątek, 09.12.2005 r.

Godz. 20.00 XXVI Halowe Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet
Miejsce: Dom Kultury "Strzecha" w Raciborzu (ul. Londzina)
Organizatorem imprezy jest Raciborskiego Towarzystwo Piłkarskie "Unia" i Polski Związek Piłki Nożnej. XXVI Halowe Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet odbywać się będą w Raciborzu w dniach od 9 do 11 grudnia br.
W pierwszym dniu imprezy (09.12.2005 r.) o godz. 20.00 w DK "Strzecha" odbędzie się ceremonia losowania grup, a około 20.30 rozpocznie się koncert z udziałem Marzeny Korzonek, Dawida Koczy i zespołu wokalnego "Miraż". W imprezie udział weźmie Starosta Raciborski Jerzy Wziontek.

Sobota, 10.12.2005 r.

XXVI Halowe Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet
Miejsce: hala sportowa OSiR w Raciborzu (ul. Łąkowa)
W drugim dniu imprezy w hali sportowej OSiR w Raciborzu odbędą się eliminacje. Początek o godz. 9.30. Około godz. 16.30 przewidziane jest natomiast uroczyste otwarcie mistrzostw.

Godz. 14.00 Konkurs potraw regionalnych "Nasze kulinarne dziedzictwo"
Miejsce: budynek Klubu Sportowego w Krzanowicach
Organizatorem imprezy jest Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Raciborzu i Urząd Miejski w Krzanowicach.

Niedziela, 11.12.2005 r.

XXVI Halowe Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet
Miejsce: hala sportowa OSiR w Raciborzu (ul. Łąkowa)

W trzecim dniu imprezy od godz. 9.30 do 11.00 rozegrane zostaną mecze półfinałowe, a od 11.00 do 14.00 mecze finałowe. O godz. 14.00 zaplanowano uroczyste zakończenie XXVI Halowych Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet, wręczone zostaną medale, nagrody i wyróżnienia. W uroczystości udział weźmie Starosta Raciborski Jerzy Wziontek.