ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (22.-28.08.2005)

Wtorek, 23.08.2005 r.

Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 12.00 Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem obrad będą zadania naborowe w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, i ich realizacja w roku szkolnym 2005/2006. Na posiedzenie Komisji zaproszeni zostali dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych podległych Powiatowi.
Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu, którą zaplanowano na 30.08.br.

Środa, 24.08.2005 r.

Godz. 14.00 Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady
Powiatu Raciborskiego

Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem obrad będą przygotowania do kampanii cukrowniczej w 2005 r. Na posiedzenie Komisji zaproszeni zostali: Prezes Zarządu Cukrowni "Racibórz" S.A. Czesław Wolny, Kierownik Biura Zrzeszenia Plantatorów Roślin Okopowych w Raciborzu, Tadeusz Kozieł, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Rolno-Przemysłowego "AGROMAX" Sp. z o.o. w Raciborzu Bogusław Berka, Prezes Cukrowni Cerekiew S.A. Paweł Kwiatkowski oraz Prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Krzanowice Julian Kieś.
Podczas posiedzenia omówione zostaną również materiały na sesję Rady Powiatu, którą zaplanowano na 30.08.br.

Czwartek, 25.08.2005 r.

Godz. 14.00 Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Dom Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Raciborzu (ul. Grzonki)
Tematem posiedzenia komisji będzie zmiana ustawy o pomocy społecznej.

Piątek, 26.08.2005 r.

Godz. 20.00 Koncert Elbe - Jazz - Formation i Raciborskiego Duetu
Irlandzkiego

Miejsce: ruiny zamku Eichendorffów w Łubowicach (ul. Zamkowa)
Koncert organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego w ramach obchodzonego Roku Polsko-Niemieckiego.
Jednocześnie koncert wieńczy odbywający się w dniach od 21 do 28 sierpnia br. I Rajd Partnerski po Ziemi Raciborskiej wędrowców z Sauerlandzkiego Towarzystwa Miłośników Pieszych Wędrówek (Powiat Markischer).
W programie koncertu m.in. muzyka jazzowa, swingowa i latynoamerykańska w wykonaniu grupy Elbe - Jazz - Formation (zespół z Powiatu Elbe-Elster, partnera Powiatu Markischer). Początek o godz. 20.00, wstęp wolny.

Niedziela, 28.08.2005 r.

Dożynki Powiatowe 2005
Miejsce: Łubowice (Gmina Rudnik)
W tym roku gospodarzem dożynek powiatowych jest Gmina Rudnik, a konkretnie Sołectwo Grzegorzowice. Miejscem świętowania będzie zaś miejscowość Łubowice.
Powiatowe Święto Plonów rozpocznie się już dzień wcześniej (27 sierpnia br.). Tego dnia o godz. 19.00 rozpocznie się bowiem koncert gwiazdy - Toby, a po koncercie o 20.30 zaplanowano zabawę taneczną.
Główne uroczystości dożynkowe odbędą się 28 sierpnia br. Wezmą w nich udział włodarze powiatu raciborskiego oraz gmin powiatu. Uroczystości rozpocznie o godz. 9.00 wymarsz korowodu dożynkowego z Grzegorzowic do kościoła w Łubowicach, gdzie o 10.30 odbędzie się msza św. w intencji rolników. Od godz. 13.00 zaplanowano festyn dożynkowy, podczas którego o 14.30 nastąpi uroczyste przekazanie chleba dożynkowego. Ponadto w programie festynu: o 14.45 - programy zespołów młodzieżowych i dziecięcych (Mażoretki, Sanssouci, Łężczok, Kaskaderzy i inni), o 16.15 - koncert New Romantic i Darek Nowicki (przeboje lat 80-tych i 90-tych), o 18.00 - kabaret "To Nie My", o 19.00 - występ Magdaleny Walach, o 19.30 - "To Nie My" (c.d.), o 20.30 - gwiazda wieczoru "Mona Lisa", o 22.00 - zabawa taneczna.
Ponadto loteria fantowa, zuska, plac zabaw i konkursy dla dzieci, wystawy i stoiska rolnicze i wiele innych atrakcji.