Zakończenie II edycji Rudzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej

2016-02-16, Wtorek

W czwartek, 11 lutego br. w hali sportowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach odbyła się dziesiąta kolejka kończąca zmagania w II edycji Rudzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej pod Patronatem Starosty Raciborskiego. Rozgrywki składały się z dwóch rund, grano systemem „każdy z każdym” (mecz i rewanż). W lidze wzięło udział sześć zespołów. Rywalizacja była bardzo wyrównana a walka o jak najlepsze miejsce w tabeli trwała do ostatniego meczu. Pomimo tego zawodnicy pamiętali o przestrzeganiu zasad sportowej rywalizacji i grze w duchu „fair play”.

Wyniki X kolejki

Ac Haribo- Ostre Kocury (5:4)
Korki- Ogry (1:4)
Odra Racibórz- Pompa Team (3:10)

Tabela po X kolejce

Miejsce Drużyna Ilość punktów Bramki (różnica)
1. Ogry 27 69-37 (+32)
2. Pompa Team 25 86-34 (+52)
3. Ac Haribo 11 58-67 (-9)
4. Korki 11 35-46 (-11)
5. Odra Racibórz 8 38-69 (-31)
6. Ostre Kocury 4 38-71 (-33)

Wszystkie wyniki spotkań oraz opisy poszczególnych kolejek dostępne są na stronie internetowej www.mowrudy.edupage.org w zakładce Rudzka liga.

Po ostatnim spotkaniu odbyła się ceremonia wręczania zawodnikom pucharów, dyplomów, medali oraz drobnych upominków. W uroczystości tej wzięli udział m.in. członek zarządu powiatu raciborskiego Andrzej Chroboczek, dyrektor MOW w Rudach Rafał Lazar oraz Remigiusz Luterek - organizator i koordynator rozgrywek. Po oficjalnym zakończeniu II edycji Rudzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.