Zakończone V Mistrzostwa Powiatu Raciborskiego szkół ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców z okazji Święta Niepodległości

2005-11-15, Wtorek

V Mistrzostwa Powiatu Raciborskiego szkół ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Starosty Raciborskiego odbyły się 10 listopada br. na hali OSiR w Raciborzu. Zasłużenie tytuł Mistrza w roku 2005 zdobyła drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu, która w finale pokonała dobrze grającą reprezentację Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu w stosunku 50 : 41.

Drużyna ZSM prowadzona przez Jana Ungera wystąpiła w następującym składzie: Dominik Kujbicki, Robert Kocur, Klaudiusz Weinert, Łukasz Iwańczyk - najskuteczniejszy gracz finału (24 pkt), Sebastian Głowacz, Jarosław Zacharko, Michał Ciebiacki, Bartek Piekarski, Martin Kostka.

Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został wybrany Mateusz Przybyła uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu.

W meczu o trzecie miejsce drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 prowadzona przez Aleksandra Grzeszka pokonała reprezentację Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego 35 : 21.

ZSO Nr 1 - ZSZ 69 : 28

Organizatorzy turnieju: OSiR Racibórz, MOS Racibórz, Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Nagrody:
Zwycięska drużyna otrzymała puchar, dyplom, dwie piłki koszykarskie meczowe, trener i zawodnicy tej drużyny otrzymali pamiątkowe statuetki, drużyny z drugiego i trzeciego miejsca otrzymały dyplomy oraz piłki treningowe. Najlepszy zawodnik otrzymał trofeum MVP - indywidualne wyróżnienie. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Sędzią głównym turnieju był Adam Mańkowski z Rybnika.
Sekretariat zawodów prowadziły uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.