Agnieszka Miśków - zajęła 1 miejsce w Jesiennym Festiwalu Piosenki ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

2008-11-27, Czwartek

Wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu – Agnieszka Miśków, solistka zespołu wokalnego MIRAŻ zdobyła I miejsce w III kategorii – wykonawcy 16 – 20 lat w I Jesiennym Festiwalu Piosenki ZŁOTA POLSKA JESIEŃ o Puchar Prezydenta Miasta Katowice.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu było pisemne zgłoszenie uczestnictwa. Festiwal składał się z 2 etapów. Półfinał, w którym w kategorii 16 – 20 lat udział wzięło ponad 20 osób oraz Finał, do którego Jury dopuściło jedynie 6 osób. System oceniania w półfinale był punktowy i niejawny, natomiast w finale punktowy i jawny. Półfinał i Finał Komisja Sędziowska oceniała w systemie punktowym od 0 do 6 pkt. W końcowej ocenie Jury brało pod uwagę wszystkie wykonane utwory według następujących kryteriów: intonacja, oryginalność wykonania, "pomysł" na piosenkę, dobór tekstu do osobowości i możliwości wokalnych wykonawców, interpretacja, aranżacja oraz ogólny wyraz artystyczny.

Agnieszce zwycięstwo przyniosły dwie piosenki "Cały świat" Ewy Bem w półfinale oraz "Słowa jak motyle" Edyty Górniak w finale. Grand Prix Festiwalu zdobyła Anna Buczkowska z Katowic.

Wykonawców oceniało jury w następującym składzie: Jacenty JĘDRUSIK – aktor, solista Teatru Rozrywki w Chorzowie, Ewa ZUG - kierownik zespołu wokalnego Teatru Rozrywki w Chorzowie, Ewelina MAJCHERCZYK - wokalistka Teatru Rozrywki w Chorzowie, Adam BUL - muzyk, instrumentalista oraz Janusz CYZIO - muzyk, aranżer, kompozytor, Pałac Młodzieży Katowice.

Festiwal organizowany był przez Pałac Młodzieży w Katowicach – Pracownię Muzyczno – Choreograficzną oraz Stowarzyszenie Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży w Katowicach. Festiwal odbył się w dniu 24 listopada b.r.
W festiwalu również udział wzięły Marzena Mika oraz Anna Herbut, także solistki Mirażu. Wychowanki do Festiwalu przygotowała Elżbieta Biskup – Dyrektor MDK w Raciborzu, prowadząca zespół wokalny Miraż.

GRATULUJEMY!!!