Klaudia Stabik wyśpiewała 3. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Finsterwalder Sänger 2008

2008-11-17, Poniedziałek

Klaudia Stabik, doskonaląca warsztat wokalny w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu, zajęła 3. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Jazzowej i Popularnej, Finsterwalder Sänger 2008 organizowanym przez niemiecki powiat Elbe Elster, partnera zagranicznego Märkischer Kreis.

W piątek, o godz. 13.00 w festiwalu regionalnym zaprezentowały się Klaudia Stabik i Justyna Okrent. Doskonały występ K. Stabik okazał się ‘przepustką’ do międzynarodowej części festiwalu; jurorzy konkursu zdecydowali o zakwalifikowaniu wokalistki do popołudniowych występów.

O godz. 18.00 Powiat Raciborski (Polskę) w wokalnych zmaganiach reprezentowały solistki: Hanna Hołek i Klaudia Stabik. Obie wykonały trzy utwory (jazz, pop lub soul), w tym jeden w języku narodowym.

Klaudia Stabik wykonując utwory: Show me heaven, Taki miód i cud oraz You’ve got a friend, wyśpiewała 3. miejsce.

Koncert finałowy Festiwalu odbył się 15 listopada br. w Muzeum Powiatowym w Finsterwalde.

Serdecznie gratulujemy!!!