Kolejna wystawa prac w raciborskim Starostwie

2008-10-08, Środa

Do końca listopada w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Raciborzu będzie można zapoznać się z twórczością Grzegorza Tomasiaka. Najmłodszą pasją Raciborzanina są współczesne ikony.

Grzegorz Tomasiak ur. 06.03.1986 r. w Raciborzu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych; Specjalizacja: Wychowanie plastyczne z grafiką użytkową (2005-2008). Miał wiele indywidualnych i zbiorowych wystaw m. in. 2002 – wystawa prac plastycznych w salach wystawowych Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, 2007 – wystawa Ikon studentów Instytutu Sztuki PWSZ w Raciborzu, Rotunda kościoła pw. NSPJ w Raciborzu. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień: 2003 – wyróżnienie na VI Międzynarodowym konkursie plastycznym dzieci i młodzieży pod nazwą "Zamki, pałace, dwory i dworki w otoczeniu parków", 2003 – Grand Prix w IX Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Barwy Jesieni", organizowany przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, 2006 – zdobycie I miejsca w plenerze plastycznym - Rudzkie Plenerowe Warsztaty Plastyczne.