Konkurs - BHP - P.POŻ rozstrzygnięty

2008-10-07, Wtorek

W ramach działań "Powiatowej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie", której celem jest wykonywanie funkcji aktywizujących działalność organów, instytucji, urzędów, zakładów oraz stowarzyszeń instytucjonalnie związanych ze środowiskiem wiejskim na rzecz poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy w sektorze rolnictwa, 2 października 2008r. został rozstrzygnięty kolejny konkurs pod patronatem Starosty Raciborskiego pn. "BHP – P. POŻ".

Finał został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach oraz Państwową Straż Pożarną w Raciborzu i odbył się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzuchowie.
W finale wzięło udział 37 członków młodzieżowych drużyn pożarniczych terenu Gminy Kornowac. Podczas finału młodzi strażacy rozwiązywali test z zakresu wiedzy o pożarnictwie oraz o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie.

W kategorii indywidualnej najlepsi byli:

Marcin Kuśmierz – I miejsce
Żaneta Kuśmierz – II miejsce
Dawid Kuśmierz – III miejsce

W kategorii drużynowej pierwsze miejsce zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogrzebieniu I w składzie: Żaneta Kuśmierz, Marcin Kuśmierz i Dawid Kuśmierz. Drugie miejsce zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Rzuchów w składzie: Rafał Radwan, Marzena Kuźmińska oraz Martyna Kajstra. Trzecie miejsce przyznano Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z OSP Pogrzebień II, w której skład wchodzą: Martyna Kura, Małgorzata Bajer oraz Malwina Pytlik.

Komisja konkursowa podkreśliła wysoki i wyrównany poziom wiedzy startujących zawodników.