Konkurs na interpretację kolędy tradycyjnej pn.

2008-11-24, Poniedziałek

Do 28 listopada br. przyjmowane będą zgłoszenia do udziału w Konkursie na interpretację kolędy tradycyjnej pn. "Z wesołą nowiną…". Konkurs odbywa się w ramach obchodów 15 – lecia zespołu wokalnego MIRAŻ Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla solistów reprezentujących placówki oświatowo – wychowawcze Powiatu Raciborskiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie dwóch kolęd tradycyjnych z akompaniamentem typu live lub z tzw. półplaybackiem o łącznym czasie trwania prezentacji nie dłuższym niż 8 minut. Kategorie wiekowe: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.

Terminy przesłuchań: 8 grudnia – przedszkola, 9 grudnia - szkoły podstawowe, 10 grudnia – gimnazja, 11 grudnia – szkoły ponadgimnazjalne. W skaldzie jury zasiądą znani byli i obecni członkowie zespołu MIRAŻ, w tym gość specjalny – Anna Wyszkoni.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 06 stycznia 2009 r. podczas dorocznego Koncertu Kolęd Tradycyjnych i Pastorałek zespołu wokalnego MIRAŻ w Kościele p.w. Św. Paschalisa w Raciborzu – Płoni. Jedną z nagród będzie występ podczas w/w koncertu obok takich wykonawców jak Anna Wyszkoni oraz innych – znanych – byłych i obecnych członków zespołu wokalnego MIRAŻ.

Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Raciborski – Adam Hajduk. Patronat medialny: Nowiny Raciborskie, Portal nowiny.pl, Raciborski Portal Internetowy, Gazeta – Informator Raciborski, Raciborska Telewizja Kablowa oraz Radio 90.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu – pełny regulamin oraz karty zgłoszeniowe zamieszczone na stronie organizatora – www.mdk-raciborz.pl.