Mikołajkowe spotkanie Starosty Raciborskiego z zapaśnikami

2008-12-04, Czwartek

W środę 3 grudnia Starosta Raciborski Adam Hajduk wraz z Norbertem Miką Przewodniczącym Rady Powiatu i Norbertem Parysem Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu spotkali się w starostwie z zapaśnikami z klubów powiatu raciborskiego.

Głównym powodem spotkania było przekazanie gratulacji i nagród za wysokie wyniki sportowe uzyskane przez młodych sportowców w 2008 roku. W tym roku spośród wielu sukcesów największym osiągnięciem było zdobycie przez Kamila Błońskiego (MKZ Unia) brązowego medalu Mistrzostw Europy juniorów. Tegoroczny absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu aktualny wicemistrz Polski seniorów z rąk Przewodniczącego Rady odebrał laptopa. Gratulacje przyjęli również trener Kamila Piotr Szczeponiok oraz prezes klubu i jednocześnie wiceprezes PZZ Grzegorz Pieronkiewicz.

Komputer stacjonarny pojechał do Brzeźnicy, był nagrodą dla drużyny kadetów, która zdobyła złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski kadetów w zapasach w stylu wolnym. Większość z wyróżnionych zapaśników LKS Dąb Brzeźnica to aktualni uczniowie ZSOMS w Raciborzu. W "złotej" drużynie prowadzonej przez trenera Krzysztofa Ołenczyna medale wywalczyli: Jacek Bileński, Paweł Drzeżdżon, Ryszard Nowak, Sebastian Jezierzański, Mateusz Pukas, Marcin Tumulla, Arkadiusz Szeja, Patryk Piperek, Mateusz Woźniak. Pamiątkową paterę z gratulacjami z rąk Starosty Raciborskiego odebrał Hubert Skornia prezes klubu "od zawsze" związany z zapasami w Brzeźnicy.