O zbiorniku w Starostwie

2008-10-02, Czwartek

W dniu wczorajszym w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbyło się spotkanie dotyczące Zbiornika Racibórz Dolny. Wojewoda dolnośląski Pełnomocnik Rządu ds. Programu Odra Rafał Jurkowlaniec poinformował samorządowców oraz przybyłych gości o aktualnym stanie realizacji inwestycji.

Następnie przedstawiony został stopień zaawansowania inwestycji ze strony inwestorskiej tj. poinformowano m.in. o ustaleniach z Bankiem Światowym czy o nowym opracowywanym raporcie o oddziaływaniu inwestycji na środowisko.

W kolejnej części spotkania wywiązała się dyskusja, w trakcie której poruszono m.in. kwestie dotyczące:
- ostatecznego ustalenia ilości nieruchomości niezbędnych do wywłaszczenia w związku z realizacją inwestycji;
- zlecenia kancelarii prawniczej obsługi prawnej procedur wywłaszczeniowych;
- wydawania koncesji na wydobywanie na terenie inwestycji surowców.

Na zakończenie spotkania przedstawiciele zarówno strony samorządowej, rządowej jak i inwestor wyrazili potrzebę przyśpieszenia wszelkich działań zmierzających do sfinalizowania inwestycji.