Polsko-walijskie warsztaty kulturowe

2009-09-23, Środa

W dniach 25-29 września br. w Raciborzu odbędą się "Polsko-walijskie warsztaty kulturowe", w których uczestniczyć będą muzycy z Wrexham County Band, soliści zespołu wokalnego "Miraż" działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu. Młodzi ludzie wystąpią ze wspólnym koncertem już w sobotę podczas festynu szkolnego w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu, następnie w poniedziałek o godz. 12.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu a po południu dadzą koncert w szkole muzycznej. Organizatorem warsztatów i koncertów jest Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

26 września (sobota) br. o godz. 17.00 Wrexham County Band oraz solistki zespołu wokalnego Miraż wystąpią w SP nr 18 w Raciborzu. Koncert będzie poprzedzony otwarciem wystawy dot. projektu pt. "Razem bez granic – nauka, zabawa i sport" współfinansowanego ze Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

28 września (poniedziałek) muzycy zaprezentują efekty warsztatów dwukrotnie. O godz. 12.00 wystąpią w ZSO nr 1 w Raciborzu (ul. Kasprowicza 11), a o godz. 16.30 w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu.

Projekt pn. "Polsko-walijskie warsztaty kulturowe" jest współfinansowany ze środków budżetu samorządu Województwa Śląskiego i Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.