Postaw na zdrowie - jesteś tego warta - podsumowanie programu badań mammograficznych

2008-12-30, Wtorek

Zakład Diagnostyki i Terapii Szpitala Rejonowego w Raciborzu zakończył realizację finansowanego przez Powiat Raciborski i Fundację na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu programu badań mammograficznych pt. "Postaw na zdrowie – jesteś tego warta".

W ramach programu z badań mogły skorzystać mieszkanki powiatu raciborskiego w wieku 40-49 lat oraz 70 lat i więcej, które w okresie ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanych badań mammograficznych. Badania wykonane były  od 04.07.2008 r. do 13.12.2008 r. Talony na badania pobrało 370 pań, wykonano 337 badań, wśród których stwierdzono 9 przypadków mammografii podejrzanych radiologicznie o złośliwość oraz 89 przypadków mammografii ze zmianami kwalifikującymi do dalszej diagnostyki.