Powiat Raciborski w pociągu papieskim

2008-10-02, Czwartek

Powiat Raciborski weźmie udział w akcji promocyjnej "Pociągiem Papieskim z Radiem PLUS". Akcja ta to wspaniała okazja do zaprezentowania dorobku kulturalnego, turystycznego czy gospodarczego naszego regionu. Podróżujący będą mogli zapoznać się z filmami, spotami reklamowymi promującymi dany region. Na trasie przejazdu nie zabraknie filmu promującego powiat raciborski.

9 października (czwartek) pociąg papieski wyruszy w drogę do Wadowic z Raciborza.

Ponad 150 tysięcy pasażerów podróżowało już "Pociągiem papieskim", łączącym Kraków i Wadowice. Ten specjalny pojazd, upamiętniający pontyfikat papieża Jana Pawła II, kursuje regularnie od czerwca 2006 roku.

Pociągiem podróżują zarówno pojedyncze osoby jak i zorganizowane grupy, w różnym wieku. Na swoim pokładzie gościł nie tylko polskich pielgrzymów z różnych stron kraju, ale i turystów z Hiszpanii, Włoch, Danii, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy.

Ta szlachetna inicjatywa jest podziękowaniem polskich kolejarzy papieżowi Janowi Pawłowi II za Jego pontyfikat.

Szczegóły: www.plus.opole.pl