Ziemia Raciborska. Oaza Szlaków – nowy przewodnik po powiecie

2009-09-30, Środa

Właśnie ukazał się nowy 80-stronicowy folder turystyczny "Ziemia Raciborska. Oaza Szlaków". Ten podręczny, kieszonkowy przewodnik został opracowany w polsko-angielskiej i polsko-niemieckiej wersji językowej. Folder w przystępny, a zarazem ciekawy i usystematyzowany sposób prezentuje ziemię raciborską, opisując poszczególne szlaki turystyczne. Zwiedzający powiat raciborski mogą podążyć m.in. szlakiem zabytków techniki, szlakiem osobliwości przyrodniczych czy szlakiem zamków i pałaców. Miłośnicy kuchni regionalnej znajdą w przewodniku kilka tradycyjnych przepisów kulinarnych.

Przewodnik jest współfinansowany ze środków budżetu samorządu Województwa Śląskiego i Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.