Znamy nominowanych do nagrody "Mieszko 2008"

2009-01-22, Czwartek

W dniu wczorajszym członkowie Kapituły do Nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury spośród zgłoszonych kandydatur wytypowali nominowanych do tegorocznej pierwszej edycji nagrody Mieszko 2008. Sylwetki wszystkich nominowanych oraz zwycięzców poznamy 15 lutego podczas uroczystej Gali Kultury. Gospodarzem uroczystości będzie gmina Pietrowice Wielkie.

Członkowie kapituły: wójtowie, burmistrzowie, prezydent miasta, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu (przewodniczący), dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego, kierownik Referatu Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej oraz inspektor ds. kultury tut. Starostwa.

Nominowani w poszczególnych kategoriach:

1. twórczość literacka:
- Paweł Newerla
- Jerzy Dębina

2. animacja kulturalna:
- Leonard Wochnik
- Grażyna Tabor
- Kornelia Czogalik

3. wydarzenie kulturalne:
- ks. Bogdan Kicinger
- Dawid Wacławczyk
- Józef Pluta