Jubileusz "Mechanika"

Raciborski „Mechanik” w roku bieżącym będzie świętował swoje 70-lecie istnienia. Z tej okazji Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Mechanika” organizuje 30 września 2017 r. jubileuszowe uroczystości połączone ze zjazdem absolwentów wszystkich roczników oraz balem.

CKZiU nr 2 „Mechanik” otrzyma prawie 1,7 mln dofinansowania UE

Indywidualna ścieżka rozwoju zawodowego, sprofilowane doradztwo zawodowe, dedykowane kursy certyfikowane, płatne praktyki i staże, wizyty studyjne w firmach i zajęcia warsztatowe na wyższej uczelni.

Kierunek Racibórz - w sam raz na naukę

Prezentujemy aktualną ofertę szkół średnich powiatu raciborskiego.

Konkurs na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 3.

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 11.

Zmiana godzin przyjmowania konsumentów we wtorki

Od 16 maja br. zmianie ulegają godziny przyjmowania klientów przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Raciborzu.

Kaplica zamkowa wyróżniona w konkursie "Zabytek Zadbany"

Kaplica zamkowa Świętego Tomasza Becketa w Raciborzu otrzymała wyróżnienie w kategorii "Utrwalenie wartości zabytkowej obiektu" w konkursie "Zabytek Zadbany"

Światowy Dzień Zdrowia 2017

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (1948 r.). Hasło tegorocznej kampanii Swiatowego Dnia Zdrowia brzmi: Depresja - porozmawiajmy o niej.

Kaplica zamkowa nominowana w konkursie "Zabytek Zadbany"

Kaplica zamkowa św. Tomasza Becketa w Raciborzu została nominowana do ścisłego finału konkursu Genrealnego Konserwatora Zabytków "Zabytek Zadbany" edycja 2017.

Utrudnienia przy wjeździe do Starostwa Powiatowego w Raciborzu

W związku z trwającymi pracami remontowymi ul. Armii Krajowej w Raciborzu przy wjeździe do Starostwa Powiatowego informujemy klientów, że możliwy jest dojazd na parking urzędu od strony ul. Opolskiej.