Scalanie gruntów w powiecie raciborskim

Powiat raciborski pozyskał 21 194 305,03 zł dofinansowania na realizację operacji typu „Scalanie gruntów” w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Raport z konsultacji społecznych związanych z taborem autobusowym

W dniach 13-20 września 2017 r. przeprowadzone zostały konsultacje społeczne związane z planowaną modernizacją części taboru autobusowego w powiecie raciborskim.

Badanie ankietowe - modernizacja taboru autobusowego w powiecie raciborskim

Powiat raciborski przygotowuje się do pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich na zakup 8 nowych autobusów do obsługi przewozów pasażerskich komunikacją publiczną na terenie powiatu raciborskiego.

Jubileusz "Mechanika"

Raciborski „Mechanik” w roku bieżącym będzie świętował swoje 70-lecie istnienia. Z tej okazji Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Mechanika” organizuje 30 września 2017 r. jubileuszowe uroczystości połączone ze zjazdem absolwentów wszystkich roczników oraz balem.

CKZiU nr 2 „Mechanik” otrzyma prawie 1,7 mln dofinansowania UE

Indywidualna ścieżka rozwoju zawodowego, sprofilowane doradztwo zawodowe, dedykowane kursy certyfikowane, płatne praktyki i staże, wizyty studyjne w firmach i zajęcia warsztatowe na wyższej uczelni.

Kierunek Racibórz - w sam raz na naukę

Prezentujemy aktualną ofertę szkół średnich powiatu raciborskiego.

Konkurs na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 3.

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 11.

Zmiana godzin przyjmowania konsumentów we wtorki

Od 16 maja br. zmianie ulegają godziny przyjmowania klientów przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Raciborzu.

Kaplica zamkowa wyróżniona w konkursie "Zabytek Zadbany"

Kaplica zamkowa Świętego Tomasza Becketa w Raciborzu otrzymała wyróżnienie w kategorii "Utrwalenie wartości zabytkowej obiektu" w konkursie "Zabytek Zadbany"