Kaplica zamkowa wyróżniona w konkursie "Zabytek Zadbany"

Kaplica zamkowa Świętego Tomasza Becketa w Raciborzu otrzymała wyróżnienie w kategorii "Utrwalenie wartości zabytkowej obiektu" w konkursie "Zabytek Zadbany"

Światowy Dzień Zdrowia 2017

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (1948 r.). Hasło tegorocznej kampanii Swiatowego Dnia Zdrowia brzmi: Depresja - porozmawiajmy o niej.

Kaplica zamkowa nominowana w konkursie "Zabytek Zadbany"

Kaplica zamkowa św. Tomasza Becketa w Raciborzu została nominowana do ścisłego finału konkursu Genrealnego Konserwatora Zabytków "Zabytek Zadbany" edycja 2017.

Utrudnienia przy wjeździe do Starostwa Powiatowego w Raciborzu

W związku z trwającymi pracami remontowymi ul. Armii Krajowej w Raciborzu przy wjeździe do Starostwa Powiatowego informujemy klientów, że możliwy jest dojazd na parking urzędu od strony ul. Opolskiej.

Niepełnosprawni mogą złożyć deklarację PIT za 2016 r. w Starostwie

W dniu 11 kwietnia 2017r. (wtorek) w godz. od 12.000 do 14.00 w Ośrodku Informacji dla Osób Niepełnosprawnych (Racibórz, Plac Okrzei 4, pok. nr 9A) dyżur będą pełnić pracownicy Urzędu Skarbowego w Raciborzu.

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Jeśli Twoje dziecko znajduje się w ciężkim stanie klinicznym, wymaga całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych, a Twoja rodzina znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, jesteś potencjalnym adresatem Programu Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES.

Kaplica Zamku Piastowskiego zakwalifikowana do konkursu Zabytek Zadbany

Kaplica Zamku Piastowskiego w Raciborzu znalazła się w gronie obiektów zakwalifikowanych do konkursu Zabytek Zadbany 2017 ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie informacyjne nt. projektu grantowego Akcja Inkubacja

W środę, 30.11.2016 r., w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbyło się spotkanie informacyjne nt. projektu grantowego Akcja Inkubacja, w ramach którego trwa nabór pomysłów na innowacje społeczne.

2 maja starostwo będzie nieczynne

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, że 2 maja br. (piątek) urząd będzie nieczynny.

Zmiana godzin przyjmowania stron w Wydziale Komunikacji i Transportu w Wigilię i Sylwester

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu (Plac Okrzei 4, parter dużego budynku) informuje, że w dniach 24.12 br. (Wigilia) oraz 31.12. br. (Sylwester) strony będą przyjmowane w godzinach od 8.00 do 12.00.