Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Bardzo zła jakość powietrza w najbliższych dniach

2017-02-14, Wtorek

Dziś 14 lutego br. w powiecie raciborskim występuje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego 300 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Zarówno dziś jak i jutro prognozowana jakość powietrza będzie bardzo zła.

W przypadku poziomu 200 – 300 µg/m3 oraz powyżej 300 µg/m3 stężenia dobowego PM10 wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane. Osoby wrażliwe powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu, pozostałe osoby powinny ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum.

W dniu 14.02.2017 r. (wtorek) w części środkowej województwa wraz z aglomeracją rybnicko-jastrzębską, w części południowej województwa wraz z Bielskiem-Białą i Kotliną Żywiecką, jakość powietrza ze względu na poziom pyłu zawieszonego będzie bardzo zła, w aglomeracji górnośląskiej jakość powietrza będzie zła.

W dniu 15.02.2017 r. (środa) w części środkowej województwa wraz z aglomeracją rybnicko-jastrzębską, w Bielsku-Białej, w Kotlinie Żywieckiej oraz miejscami w aglomeracji górnośląskiej, jakość powietrza ze względu na poziom pyłu zawieszonego będzie bardzo zła; w północnej części województwa wraz z Częstochową, lokalnie w aglomeracji górnośląskiej oraz na pozostałym obszarze południowej części województwa, jakość powietrza będzie zła.

Szczegóły pod adresem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.