Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Ćwiczenia RENEGADE - SAREX

2015-10-12, Poniedziałek

W dniach 13 -15 października br. w godz. 6.00 -19.00 (termin zapasowy 16 październik br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 15/II. Elementami przedsięwzięcia są epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W trakcie trwania ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku. Podczas dwóch pierwszych dni ćwiczenia (13 i 14 października br.) w godzinach 8.00 –16.00 odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu:
-  ogłoszenia alarmu  - dźwięk modulowany trwający trzy minuty,
- odwołania alarmu - dźwięk ciągły trwający trzy minuty.