Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Indywidualna ochrona przed komarami w domu i ogrodzie

2019-06-27, Czwartek

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Raciborzu udostępnił ulotkę informującą o sposobach ochrony przed komarami w najbliższym otoczeniu człowieka.

Pojawienie się zwiększonej liczby komarów na terenie powiatu raciborskiego związane jest z dużą ilością stałych zbiorników wodnych, wysoka temperatura otoczenia oraz zakończeniem cyklu rozwojowego tych owadów.  Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne ludzi i środowiska nie zaleca się metod chemicznych zwalczania komarów.

Zapraszamy do zapoznania się treścią ulotki "Indywidualna ochrona przed komarami w domu i ogrodzie" w załączniku poniżej.

Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz