Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Komunikat Starosty Raciborskiego w sprawie zagrożenia zakażenia koronawirusem.

2020-03-11, Środa

W związku z obecną sytuacją związaną z zagrożeniem zakażenia koronawirusem oraz komunikatem wydanym przez Premiera Mateusza Morawieckiego Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda rekomenduje wstrzymanie się od organizowania  i uczestnictwa w imprezach masowych, plenerowych i szkolnych do odwołania.

Informujemy, że Szpital Rejonowy im. dr Józefa Rostka w Raciborzu posiada jedyny Oddział Zakaźny w Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego. Do raciborskiego szpitala trafiają więc zakażone osoby z innych miast. Służby sanitarne potwierdzają, iż Powiat Raciborski oraz jego mieszkańcy nie są ogniskiem koronawirusa.

Jednocześnie zapewniamy, że władze Powiatu ściśle stosują się do wszelkich zaleceń władz wojewódzkich oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas priorytetem !!!

Nie znaleziono galerii.