Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Niebezpieczne upały

2019-06-13, Czwartek

W najbliższych dniach słupki termometrów mają  przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Tak wysokim temperaturom mogą towarzyszyć również burze z silnymi opadami i porywistym wiatrem.

Należy pamiętać, że upały są szczególnie niebezpieczne, zwłaszca dla małych dzieci i osób w podeszłym wieku, chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem.

Więcej o bezpiecznych zachowaniaw w czasie upaów i burz można przeczytać w poradnikach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, dostępnych również poniżej.

Kategoria: Powiązane pliki [ 2 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Poradnik - burze i nawalnice Poradnik - burze i nawalnice 19-06-13 10:26 82.86KB Poradnik - burze i nawalnice pobierz
Poradnik - upały Poradnik - upały 19-06-13 10:26 85.87KB Poradnik - upały pobierz