Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Ogólnokrajowy trening uruchamiania akustycznego systemu alarmowego

2008-07-24, Czwartek
Ogólnokrajowy trening uruchamiania akustycznego systemu alarmowego przeprowadzony zostanie na terenie województwa śląskiego 1 sierpnia (piątek) br. W ramach treningu, punktualnie o godz. 17.00 na terenie województwa śląskiego usłyszymy sygnsł akustyczny trwający przes 1 min. dzwięk ciągły.

Część systemu, dostępna ze szczebla wojewódzkiego, uruchomiona zostanie z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, natomiast pozostałe syreny zostaną uruchomione lokalnie. W ramach ogólnokrajowego treningu systemu ostrzegania i alarmowania ludności, 1 sierpnia br. o godz. 17.00 wyemitowany zostanie dźwięk ciągły trwający 1 - minutę, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 64. rocznicy Powstania Warszawskiego.