Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Prognoza jakości powietrza

2017-01-25, Środa

Prognozowana jakość powietrza (w oparciu o indeks jakości powietrza) przygotowana przez Zakład Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza IMGW-PIB z siedzibą w Katowicach w oparciu o prognozę pogody Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB oraz po dokonaniu analizy dostępnych informacji meteorologicznych.

25 stycznia br. w aglomeracji górnośląskiej i środkowej części województwa śląskiego (powiaty: bieruńsko-lędziński, pszczyński, gliwicki, mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski) jakość powietrza będzie zła; osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu.

26 stycznia br. w  środkowej części województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza będzie zła; w Bielsku-Białej, aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej oraz południowej części województwa jakość powietrza będzie dostateczna; w Częstochowie, aglomeracji górnośląskiej oraz północnej części województwa jakość powietrza będzie umiarkowana.