Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Prognozowana jakość powietrza na najbliższy weekend

2017-02-03, Piątek

Prognozowana jakość powietrza (w oparciu o indeks jakości powietrza) przygotowana przez Zakład Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza IMGW-PIB z siedzibą w Katowicach w oparciu o prognozę pogody Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB oraz po dokonaniu analizy dostępnych informacji meteorologicznych.

3 lutego br. na większości obszaru województwa śląskiego będzie zła; osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu.

4 lutego br. na większości obszaru województwa śląskiego będzie zła; jskość powietrza stanowi zagrożenie dla zdrowia osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci.

5 lutego br. na większości obszaru województwa śląskiego będzie zła; lokalnie w aglomeracji górnośląskiej i rybnicko-jastrzębskiej, w środkowej części województwa oraz w Kotlinie Żywieckiej, jakość powietrza może być bardzo zła; wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane; osoby chore, osoby starsze, obiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu.