Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Zła jakość powietrza

2018-11-30, Piątek

W nadchodący weekend 30.11-01.12.2018 r. (piątek, sobota) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (Powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) będzie zła.

Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem.

Poniżej prezentujemy szczegółowy komunikat.

Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
2018-11-30 2. Powiadomienie o ryzyku przekroczenia wartości dobowej dla pyłu zawieszonego PM 10 POZIOM II.pdf 2018-11-30 2. Powiadomienie o ryzyku przekroczenia wartości dobowej dla pyłu zawieszonego PM 10 POZIOM II.pdf 18-11-30 14:06 568.48KB 2018-11-30 2. Powiadomienie o ryzyku przekroczenia wartości dobowej dla pyłu zawieszonego PM 10 POZIOM II.pdf pobierz