Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Bezpieczne ferie 2012

2012-01-17, Wtorek

Do 27 lutego na terenie województwa śląskiego trwać będzie akcja "Bezpieczne ferie 2012". Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego nadzorować będą wszystkie formy wypoczynku zorganizowanego, zarówno w miejscowościach wypoczynkowych, jak i w miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Podejmowane działania połączone będą z wysiłkami: Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - Grupy: Jurajskiej i Beskidzkiej, Wojewódzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Związku Harcerstwa Polskiego - Chorągwi Śląskiej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - Oddziału w Katowicach.

Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze (32) 200-21-71, na którą można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku w czasie tegorocznych ferii zimowych.

Szczegółowe informacje nt. m.in. kontroli autokarów czy bezpiecznego wypoczynku znajdują się na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego http://www.katowice.uw.gov.pl/wdzbizk/bezpieczne_ferie_2012.html