Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Infolinia dla bezdomnych

2011-11-10, Czwartek

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego uruchomił telefon infolinii (800 100 022), pod którym można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych.

W ramach akcji powstały też plakaty, które zostały przekazane do wszystkich jednostek administracji samorządu terytorialnego województwa śląskiego oraz do Komend Wojewódzkich Policji i PSP, Wydziału Polityki Społecznej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, Caritas, PCK, Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego, w celu rozpowszechnienia w miejscach dostępnych dla zainteresowanych osób.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego: